Inotel – „3D w PS”

projekt z grafiką 3D, Photoshop CC

Dla firmy Inotel wykonujemy systematyczne zlecenia na projekty graficzne oraz druk. Przy okazji styczniowej i czerwcowej kampanii stworzyliśmy projekty, które promowały głównie nową ofertę na pakiety internetowe. Nasza praca polegała wówczas na opracowaniu graficznym między innymi plakatów, folderów, ulotek, banerów wielkoformatowych, banerów na stronę internetową oraz na Facebook’a.

Wspominam dziś o tym dlatego, że przy tworzeniu projektów w Photoshopie po raz pierwszy, w pracy zawodowej, skorzystałem z efektu, który dostępny jest w tym programie dopiero od paru wersji, a który wcześniej zarezerwowany był dla innych programów graficznych. Aby uwypuklić atrakcyjną cenę nowej oferty, chciałem aby mocno wyróżniała się ona z całości. W tym celu sięgnąłem do narzędzi 3D aby dodać głębi wyróżnionej cenie.

Grafika 3D w Photoshopie CC

Narzędzia 3D są obecne w programie Adobe Photoshop od wersji CS3 i z każdą kolejną odsłoną tego programu są one rozbudowywane, a ich obsługa udoskonalana. Do tej pory nie miałem jeszcze nigdy dłuższego kontaktu z programami do tworzenia grafiki trójwymiarowej, ale praca z narzędziem 3D w Photoshopie CC nie przysporzyła mi większych problemów. Mimo wszystko przed przystąpieniem do pracy z trójwymiarem w PS’ie, warto obejrzeć choć parę krótkich filmów na kanale YouTube Photoshopa, aby poznać wszystkie możliwości jakie daje nam ten program. A możliwości w najnowszej wersji jest coraz więcej i pozwalają one na coraz bardziej zaawansowaną pracę z trójwymiarem.

Grafika 3D, projekt graficzny plakatu