Identyfikacja wizualna dla Tey Hostel Poznań

Logo - folia na okno

W marcu 2013 roku mieliśmy przyjemność opracowania całej identyfikacji wizualnej dla Tey Hostel Poznań – nowo powstałego hostelu, mieszczącego się w centrum Poznania przy Starym Rynku.

Nasza praca polegała na stworzeniu wizerunku graficznego dla marki Tey Hostel oraz na zaprojektowaniu materiałów reklamowych – zarówno tych drukowanych, jak i cyfrowych.
Pierwszy etap prac polegał oczywiście na stworzeniu logotypu, wybraniu kolorystyki oraz opracowaniu prostego CI (Corporate Identity) stanowiącego podstawę strategii wizualnej komunikacji dla hostelu. Po kilku dniach projektowania, klient z niemałym zadowoleniem zaakceptował finalną wersję logo, którego ostateczny kształt przypadł wszystkim zainteresowanym bardzo do gustu. Główną wytyczną przy pracy nad wizerunkiem dla Tey Hostel była „tradycyjna, sielankowa, organiczna, naturalna, lekko skandynawska forma”, dlatego efekt naszej pracy wpasował się w to założenie idealnie.

Wizytówk

W dalszej kolejności przystąpiliśmy do zaprojektowania wszelkiego rodzaju druków reklamowych. Jak każda nowa firma, Tey Hostel potrzebował całą gamę takich materiałów – wizytówki, ulotki, plakaty, vouchery, karty bonusowe, wielkoformatowe oznaczenia do środka, jak i na zewnątrz budynku, logo ze styroduru czy wielką folię z grafiką, która została naklejona na 2 metrową szafę typu komandor w recepcji Tey Hostel.

Niemal od samego początku realizacji tej kampanii, tworzyliśmy stronę internetową hostelu, nad którą prace przebiegały równolegle do pracy nad pozostałymi materiałami. Tak jak i inne strony internetowe jakie projektujemy, również i tą oparliśmy na najbardziej popularnym systemie CMS na świecie, czyli na WordPress’ie. Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele i to zarówno dla nas – projektujących witryny, jak i dla klientów, którzy potem mogą bez problemu aktualizować na swoich stronach treści – jeśli tylko tego potrzebują. Praca ze stronami opartymi o system WordPress jest nie tylko intuicyjna i wygodna, ale umożliwia również bardzo dobrą optymalizację stron pod kątem ich pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych.

Strona internetowa Tey Hostel

Nasza firma może pochwalić się naprawdę kompleksową ofertą świadczonych usług. Świetnie widać to na przykładzie współpracy z Tey Hostel, której zakres obejmował wszystkie możliwe formy reklamy, jakiej potrzebowała taka nowo powstała firma. Poza projektami wszystkich drukowanych reklam oraz utworzeniem i obsługą strony internetowej, wykonaliśmy dla hostelu z Poznania również sesje zdjęciowe, której owocem były fotografie użyte między innymi na stronie internetowej oraz ulotkach. Były to przede wszystkim fotografie wnętrz, jak i zdjęcia portretowe pracowników hostelu.

Praca nad wszystkimi projektami, które wykonaliśmy dla Tey Hostel Poznań do tej pory, przebiegła bardzo pomyślnie, a nasza współpraca trwa nadal do dnia dzisiejszego. Na jej przykładzie widać wyraźnie jak dużo znaczy wzajemne zaufanie w takiej relacji i jak owocna może być praca, kiedy projektanci mają swobodę tworzenia ograniczoną jedynie, na wstępie ustalonymi, ogólnymi wytycznymi.

Życzymy sobie, jak najwięcej takich klientów!